.

II. Kolo Czech SUP White Water Race - TROJA

Druhé kolo seriálu závodů na divoké vodě, tentokrát v pražské Troji je již minulostí a z pohledu organizátorů, ale i účastníků závodů samotných musíme prohlásit, že vše úspěšně proběhlo bez výrazných komplikací. Zároveň věříme, že si všichni, závodníci i fanoušci, užili vše co k takovému závodnímu víkendu patří (sportovní výkony a sociální interakce :) )

Podívaná to byla velmi atraktivní, neboť se na startu sešla elita české SUP divokovodní scény. K vidění byli jak ti nejmenší (zároveň ale nejšikovnější) závodníci od 8 let ( např.  younggun Maty Merenus), až po téměř 60 leté veterány (zde jména nejsou důležitá).

Pro spoustu závodníků začal víkendu už ve čtvrtek, kdy zakempili v areálu HG Sportu, kde byla závodní báze a "polní" závodní kancelář, aby si mohli v pátek najíždět místí terén. Většina však dorazila v průběhu pátečního odpoledne. Členové TAMBO TEAMU, který měl tuto zastávku seriálu pod taktovkou, se pustili do práce s organizací a stavbou zázemí pro závodníky. Jelikož toto není první závod námi organizovaný, tak vše se zvládlo poměrně rychle a tak se vetšina lidí zůčastnila i pátečního podvečerního otevřeného tréninku na kanále.

Páteční večer byl ve znamení setkávání, seznamování, diskutování a lazení psychiky na sobotní závodní den.

Sobota byla první závodní den a na sportovce čekaly rovnou 2 resp 3 disciplíny

Po ranním skipers meetingu následovala první disciplína což byl SPRINT, který byl zároveň jako kvalifikační závod do nedělního board crossu. Sprint se jel na cca 150 metrovou vzdálenost s jediným cílem, najít si nejrychlejší lajnu a pádlovat co nejrychleji do cíle. Tohoto zadání se nejlépe ujala v ženách, domácí Kikina Babiánková, v dětech Pája Kaňková a David Veis a v mužích tektéž domáci rider Honza Rott.

Po odjetí sprintu se vrhla technická četa na stavbu trati druhého sobotního závodu, kterým byla královská disciplína SLALOM. Závodníci mezitím měli čas na odpočinek a rychloiu regeneraci ve stánku s občerstvením U Štěpána. Slalom pravděpodobně netřeba složitě představovat, ve zkrátce co nejrychleší kličkování/projíždění mezi povodnými a protivodnými brankami. Náročnost vody na spodním úseku trojského kanálu je poměrně nízká (pro většinu závodníků), bylo tedy nutné postavit technicky těžší trať, která prověří jak fyzičku, tak hlavně technické dovednosti. Což se povedlo, neboť trať celkem zavařila i poměrně zkušeným závodníkům. Ve slalomu si pro nejvyšší místo na bedně dopádlovala v dětech Pája Kaňkova a Ondra Sebastian Pinkava oba z budějovického Bude sportu, v ženách a mužích zcela nečekaně Kikina Babiánková (která by porazila časem i všechny muže) a Honza Rották Rott, který po první, spíše exhibiční jízdě, rozhodně nevypadal na favorita, když hned u první branky připisoval 50 trestných sekund za neprojetí.

Třetí sobotní a divácky nejatraktivnější disciplína byla jen pro nejodvážnější z nejodvážnějších, nebo pro závodníky, kteří něvěděli do čeho jdou a tím byl MASOCROSS. Zadání masocrossu je podobné jako u sprintu, jen s tim rozdílem, že se startuje hromadně, sjíždí se uplně celý kanál, je dovolený kontakt a nemusíte dojet svém paddleboardu. Této disciplíny se zúčastnilo cca 25 šílenců a nejrychlejší z nich byl Ondřej Štětka, na kterého v cíli čekala 1,75l butilka kvalitního karibského rumu Barcelo o který se Ondra spravedlivě se všemi podělil.

Tím byla závodní sobota završena a na programu bylo už jen jen vyhlášení sobotních disiplín a zábava o kterou se postarali místní kapelky The BOOM a Bikini Carneval, jejímž členem je i závodník a člen TAMBO TEAMU Tomáš Hejlík, který si neodpočinul ani po závodě a ještě hodinu mydlil na bicí v neuvěřitelným tempu. Po koncertech se sportovci odebrali na kutě a ti společenštěší se ještě chvilku zdželi.

Neděle byla už poměrně rychlovka. Technická četa přpravila trať na boardcross a mohlo se začít. Rozjížďky se v boardcrossu stejně jako v jiných sportech jezdí ve 4-5 z čehož do dalšího kola postupují pouze 2 nejrychlejší. Na trati bylo k úspěšnému projetí nutné objet několik povodných a protivodných bójí, což se ne všem povedlo. Ti, kterým se to povedlo několikrát uplně nejrychleji jsou: v dětech opět Pája Kaňková a SUP Maniac Jenda Merenus, v dospělých jak jinak než Kikina a Rották.

Po boardcrossu ještě nevypádlovaní využili možnosti zajezdit si na kanále, ale pouze do té doby, než byly sečteny všechny výsledky, bylo totiž nutné vyhlásit ještě celkové umístění ze všech závodů tzv overall. Pozorní čtenáři jistě dokáží odhadnout jak tomu bylo, pro laxnější čtenáře to byla v holkách Pája Kaňková, v klucích Jenda Merenus, a v dospělácích Kristýna Babiánková a Honza Rott.

Na závěr jsme si pro závodníky připravili opravdu bohatou tombolu, s nejrůznějšími sponzorskými dary. Hlavními sponzory bylo TAMBO, Paddleboardshop.cz, HIKO, Barcelo, Gloryfy, SUP Maniacs, Generali Česká pojišťovna, pivovar Board, nakladatelství Paseka a další. Z tomboly se nakonec vyklubala ta nejnapínavější disciplína ze všech. Tak věříme, že si udržíme takto štědré sponzory i do dalších ročníků a tímto jim patří ohromné DÍK.

Díky patří také všem kolegům z TAMBO TEAMU, ale hlavně všem závodníkům a moderátorů, kteří utvořili úžasnou atmosféru, bez které by byli závody pouze poloviční.

Takže všem ještě jednou díky a brzy na MČR v Českých Budějovicích na viděnou.