Krulovský vodácký maraton 2017

KVM 2017

Tak jako posledních 15 let se i letos konal na závěr sezóny tradiční Krumlovský vodácký maraton, kterého se účastnilo 540 plavidel z toho něco kolem více než 100 jezdců v kategorii SUP na paddleboardech. Je vidět, že paddleboarding v posledních letech získává na popularitě, neboť byl letos zaznamenán značný nárůst účastníků na paddleboardech, dokonce se účastnili i 3 Megaboardy. Počasí pro tento ročník objednali pořadatelé naprosto parádní, i když to tak v brzkých ranních hodinách nevypadalo. Nad řekou se táhla mlha a bylo poměrně chladno. Výstřelem ze startovní pistole se však oblaka rozehnala a po celou dobu závodu krásně svítilo sluníčko. Na startovní lajny se nejprve seřadili elitní jezdci jak na pevných, tak na nafukovacích paddleboardech různých značek. Hojné zastoupení zde měla česká značka paddleboardů Tambo, na kterých jeli elitní závodníci jako Patrik Hrdina, Tomáš Grošup ale taky vítězka Poháru CFSUP Kristýna Babiánková. Zadnější řady byly obsazovány závodníky, kteří si jeli svůj osobní závod, především sami se sebou a ostatními nafukovacími plavidly. 25 km dlouhá trať si pro závodníky připravila jeden 150 metrový přeběh, kde byla možnost se občerstvit a doplnit vydanou energii. Druhá polovina závodu byla divácky velice atraktivní, neboť závodníky čekalo 6 jezů různých velikostí a obtížností, čehož fanoušci využívali a přicházeli sem všechny hlasitě povzbuzovat, natáčet a fotografovat. Do cíle v kategorii SUP muži nakonec dojel jako první s 5 minutovým náskokem Tomáš Albey Vaněček na carbonovém speciálu od STARBOARD, za ním italský závodník Federico Esposito a Paul Leflant z Polska. Stupně vítězů v kategorii SUP ženy obsadily na 1. místě Hannah Leni Krah z Německa (STARBOARD), 2. Iva Dundová (STARBOARD) a na 3. místě Týna Babiánková (TAMBO)

Na večer si pořadatelé připravili pro všechny účastníky v místním pivovaru koncert oblíbené kapely Akia b.a. na kterém se pilo, tancovalo a jak je zdejší tradicí, trhala se trička o 106, nebo se probíraly zážitky a dojmy z právě uplynulého ročníku Krumlovského vodáckého maratonu, za který patří pořadatelům veliké DÍKY!

Vítězné plováky můžete objednat i na našem shopu. Detailní informace pak najdete na www.tambo-sup.com www.krumlovskymaraton.com