Krumlovský maraton 2018

blog uvod

Šestnáctý ročník KVM byl velmi úspěšný pro jezdce na plovácích TAMBO a STARBOARD.

Sponzorským darem plováku, pádel a dalších doplňků podpořil závod právě náš PADDLEBOARDSHOP.

44360662_2209366085764436_7567124929737392128_o

13. října se do vod Vltavy vrhlo jako každý rok velké množství závodníků se svými plavidly. Letos si tuto akci nenechalo ujít i více jak 200 jezdců ve stoje. Z8vodníci v rychlejší i pohodovém tempu zdolali přes 25 km dlouho trať s množstvím jezů. Pro velký počet jich to bylo jen příjemné splutí za zvýšeného průtoku, ale mnozí bojovali s vypětím všech sil na samé špici závodního pole a právě tam se dařilo jezdcům teamu PADDLEBOARDSHOP na plovácích TAMBO i STARBOARD.

A jak to celé dopadlo?

Letošním vítězem se stal na plováku STARBOARD v čase 1:56:23 odchovanec SK Vltava ČK Martin Novák, druhý byl s odstupem 13 sec. Tomáš Vaněček (STARBOARD, BUDE SPORT ČB) a v cíli mu na záda dýchal Tomáš Grošup (INDIANA, PADDLEBAORDSHOP.cz).

Nejrychlejší nafukovací plovák dovezl do cíle Jan Vazač (TAMBO, 4S) a nejrychlejším juniorem byl v cíli Kristián Šmíd (TAMBO, BUDE SPORT). Díky sponzorskému daru od paddleboardshop.cz se může Kristián těšit z nového plováku od české značky TAMBO. Je to jen další výzvou pro juniory, že trénovat tvrdě se vyplatí.

Mezi ženami byla nejrychlejší závodnice z Německa. V čase 2:11:54 dojela na svém plováku INFINITY Hannah Leni Krah z TSV Rotation Dresden, jen o 10 minut později dopádlovala a titulem mistrně ČR se pyšní Lucie Fialová (NSP), třetí a zároveň první nafukovací plovák mezi ženami Kateřina Kuchyňková (Kiboko) a druhou vice-mistrní ČR se stala Lenka Tůmová (TAMBO, KVS Praha).

Závod na megaboardech ovládl šestičlenný team BUDE SPORT na plováku TAMBO MEGA s kapitánem Janem Šestákem v čase 2:17:36.

Stupně vítězů žákovského maratonu si pro sebe urvali 1. Oliver Šmíd, 2. Vít Šedivý a 3. Jan Šesták, nejrychlejší juniorkou byla Anna Hyková.

Ceny byly rozdány, fotografií jsou plné weby a tak můžeme již jen zavzpomínat na tradiční večírek v pivovaru, kde až do rána hrála kapela Akia b.a. a těšit se na další ročník který nás čeká opět v říjnu v Krumlově.